Paulownia

Paulownia

  Certyfikowana Paulownia ShanTong , uzyskana z krzyżówki dwu roślin - fortunei i tomentosa.
Biznes związany z paulownią prowadzi wielu prywatnych plantatorów na różnych kontynentach, a także w Polsce, Hiszpanii, Czechach, Węgrzech, USA, Chinach, Afryce, Azji. Rośnie w imponującym tempie i już po sześciu latach osiąga wartość przemysłową (ok 0,5m3 z jednego drzewa). Po 8-10 latach, przy starannej uprawie ok 1m3 drewna, średnica 50 cm, wysokość 15-16m. Po ścięciu odrasta od korzenia i można je jeszcze regularnie ścinać co cztery lata, przez co najmniej 18 lat. Surowiec pozyskiwany z tego drzewa nieraz nazywany jest "drewnianym aluminium", bo zachowując twardość i odporność na uszkodzenia, jest o jedną trzecią lżejszy od gatunków dotychczas używanych. Ogromne liście absorbują duże ilości dwutlenku węgla, a wyzwalają duże ilości tlenu, pokarm dla zwierząt (duża zawartość białka). Zrębki z gałęzi mają sporą wartość energetyczną (produkcja pelletu), a kwiaty na wiosnę wabią pszczoły (ok 700kg miodu podobnego do lipowego, z ha). Paulownia jest odporna na niskie temperatury (do -270), optymalna -20 - +45 C. Nie wymaga specjalnie żyznych gleb, pH 6-7,5. Wymaga nawożenia (w pobliżu drzewka) a w pierwszym roku, na lekkich glebach, piaskowych, przy suchym roku podlewania. Poziom wody gruntowej - zalecane powyżej 1,5m. Z powody szybkiego przyrostu korzenia sadzić w wywiercony otwór o głębokości 1-1,2m (by ziemia była miękka),  następnie zasypany najlepiej wzbogaconą ziemią (nie konieczne, lecz tak lepiej, zależne od klasy gruntu)
Drewno paulowni jest nie nasiąkliwe wodą i odporniejsze na ogień i insekty (nie ma żywicy, zawiera taninę). 
Zastosowanie: budowlane, konstrukcyjne, sauny, domy z bala (izolacyjne), meble, deski surfingowe, meble samolotowe, ozdoby, rzeźby. Bez sęków. Przy suszeniu nie wypacza się. Suszenie w suszarni 1-3 dni, pod zadaszeniem 2-3 miesiące do 12%. 


Pomagamy założyć plantację, udzielamy szkoleń, odsprzedajemy nawozy, nawodnienia, odkupimy gotowe drewno tartaczne od naszych klientów. 
Faktury VAT na karpy. Certyfikat jakości, pochodzenia, sanitarny, gwarancja przyjęcia po posadzeniu. 

 

 Przykładowa ocena dochodowości uprawy - http://fsr.com.pl/plantacja-drzew-paulownia/  -Znajdująca się na powierzchni 7,5ha w Solcu Zdrój plantacja to 3500 drzew składających się na inwestycję o wartości 3 mln zł. Najwyższej jakości sadzonki zapewniają otrzymanie drewna wykorzystywanego na rynku produktów luksusowych, a także przy produkcji ekwipunku sportowego. Szacowany minimalny  zysk dla spółki ze sprzedaży produktu w 2020 roku to 3,25mln zł.   

Paulownia shantong sadzonka hybrydowa - karpa (korzeń) dwuletnia
Sprowadzamy bezpośrednio z Chin, od producenta
Przyspieszona o rok wycinka drzewa.
Najlepsza odmiana Paulowni

-  Cena (netto) 10,00 zł przy wpłacie 100% (po zamówieniu)
-  Cena (netto) 12,00 zł przy wpłacie 50%
-  Cena (netto) 13,50 zł przy wpłacie 30%
-  Cena (netto) 15,00 zł przy wpłacie 10% 
-  Cena (netto) korzeniadługości 12-14 cm, grubość nie mniej niż 1 cm - cena (netto) 7,00 zł 

Istnieją mozliwości negocjacji ceny

Minimalna zamawiana ilość - 30 sztuk. Przy większych zamówieniach można negocjować warunki
Doliczamy koszt transportu 20,00 zł.
Na 1 hektar wchodzi około 500 sztuk 
Zamówienia przyjmujemy teraz, towar wysyłamy w maju/czerwcu, w okresie sadzenia do gruntu. Sadzenie w rozstawie 4x4-5m, na opałowe można sadzić gęściej.
Numer konta do wpłat: 
56 1090 1362 0000 0000 3602 1773    Przed wpłatą koniecznie zadzwonić na nr 602710668  
Wiadomość o zamiarze zakupu i wpłacie ze wszystkimi danymi proszę przesłać na adres: biuro@dekor.poznan.pl